W związku z realizacją programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV) na terenie Gminy Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2021 – 2023 informujemy, że zapadła decyzja o zakupie dodatkowej puli szczepionek.

Z uwagi na to, że od czerwca b.r. Ministerstwo Zdrowia planuje uruchomić bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci z roczników 2010 i 2011, planujemy kontynuować szczepienie dziewczynek urodzonych w roku 2009. Wszystkie dziewczynki z tego rocznika, zarówno z listy rezerwowej, jak i nowo zgłoszone, będą mogły wziąć udział w programie.

Deklarację chęci udziału w programie (rejestrację w systemie) powinien złożyć rodzic, najpóźniej do dnia 30.06.2023 r. Dziewczynki z rocznika 2010, które rozpoczęły już cykl szczepień będą mogły je kontynuować, a te które były zarejestrowane w systemie (nie na liście rezerwowej) będą mogły rozpocząć szczepienie pod warunkiem rejestracji w przychodni do dnia 30.06.2023 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek o szczepieniu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisy nowych uczestników z rocznika 2009 na listę rezerwową, po potwierdzeniu będziemy informować o możliwości wyboru przychodni.