Zadbaj o siebie i sprawdź się na wiosnę! 23 marca 2024 RIVIERA GDYNIA

Gmina Miasta Gdyni we współpracy z Gdyńskim Centrum Zdrowia serdecznie zapraszają mieszkanki Gdyni do udziału w programie Profilaktyki Raka Piersi.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 marca br, podobnie jak w latach ubiegłych
w gościnnych progach Centrum Handlowego Riviera w Gdyni.

Obecnie mniej więcej co piąta osoba zapada na chorobę nowotworową. Rak piersi coraz częściej stanowi schorzenie przewlekłe jak nadciśnienie czy cukrzyca. W ostatnich 10 latach nastąpiły ogromne zmiany w diagnostyce i leczeniu nowotworów kobiecych, a rak nie jest już kojarzony ze śmiertelnym zagrożeniem. Rak piersi jest jednym z lepiej poznanych nowotworów, jeśli chodzi o budowę komórki. Niezwykle istotna jest wczesna diagnoza choroby, która w dużym stopniu wpływa na cały przebieg leczenia.

Podczas poprzednich edycji wydarzeń pn.„Sprawdź się na wiosnę/jesień” z badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarzy Szpitali Pomorskich skorzystało blisko 600 uczestniczek. Niestety podczas każdego wydarzenia profilaktycznego część kobiet kierowana jest do dalszej diagnostyki.

W najbliższą sobotę gdynianki będą miały możliwość skorzystania z:

Zapraszamy w sobotę, 23 marca w godz. 10.00 -16.00, do Centrum Handlowego Riviera (lokal na parterze między sklepami W. Kruk i Duka).

Więcej informacji znajduje się na: facebookowym wydarzeniu na profilu Gdyńskiego Centrum Zdrowia | LINK |

Partnerami wydarzenia są:

Szpitale Pomorskie sp. z .o.o.| Centrum Handlowe Riviera | KALAMED | TMS Canon |

Organizator:

Gdyńskie Centrum Zdrowia – jednostka budżetowa Gminy Gdynia